Image 05

Realizowane projekty

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach szwajcarsko-polskiego programu współpracy CSR pt. „Kompleksowe wdrożenie elementów strategii CSR w Przedsiębiorstwie FENSTER”.

Projekt realizowany będzie od kwietnia 2014r. do lutego 2015r.

Ogólnym celem projektu jest wdrożenie elementów strategii CSR. Główne cele obejmują obszary związane ze środowiskiem naturalnym, relacjami z personelem przedsiębiorstwa, zaangażowaniem społecznym oraz działaniem w zakresie komunikacji społecznej.

Szczegółowym celem projektu jest:

  1. Promowanie zachować i rozwiązań prośrodowiskowych.
  2. Zapewnienie zróżnicowanego zarządzania kapitałem ludzkim, zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju przez uprawnienie komunikacji wewnętrznej firmy oraz stworzenie i opracowanie zasad skierowanych do wewnątrz przedsiębiorstwa.
  3. Zapewnienie dialogu z interesariuszami i społecznością lokalną.
  4. Informowanie opinii publicznej o uwzględnieniu zasad społecznej odpowiedzialności biznesu w polityce Przedsiębiorstwa.

We wrześniu 2014r. w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu współpracy na wdrożenie CSR przeprowadziliśmy szkolenia pod tytułem „Baw się bezpiecznie i dbaj o środowisko”. Szkolenia obejmowały system bezpiecznego użytkowania placów zabaw przez najmłodszych jak również informacje dotyczące ekologicznych urządzeń zabawowych, które mają bezpośredni wpływ na ochronę naszego środowiska naturalnego. Zarządcy i administratorzy placów zabaw zostali przeszkoleni w zakresie przeprowadzania podstawowych kontroli placów zabaw wraz z wdrożeniem obowiązkowych Rejestrów Eksploatacji Placów Zabaw, które mają podstawowe znaczenie przy bezpiecznym użytkowaniu placów zabaw przez nasze pociechy. Szkolenia zostały przeprowadzone w:

  • siedzibie Administracji Domów Miejskich sp. z o.o. w Bydgoszczy,
  • siedzibie Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Bydgoszczy,
  • administracji Spółdzielni Mieszkaniowej SIM sp. z o.o. w Bydgoszczy,

jak również w szkołach podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim i mazowieckim.

Ta strona była odwiedzana: 11510 razy; Dzisiaj jest 22-04-21, godzina 21:49