Coraz więcej osób przykłada wagę do do regularnej aktywności fizycznej. W związku z tym coraz więcej osób chętnie korzysta z siłowni zewnętrznych, szczególnie jeśli zlokalizowane są blisko ich domu czy też na trasie do joggingu. Nie wymagają one zakupu drogiego karnetu, a także pozwalają efektywnie ćwiczyć różne partie ciała i to na świeżym powietrzu. Stworzenie siłowni zewnętrznej jest więc doskonałym rozwiązaniem dla deweloperów, którzy budują nowe osiedle mieszkaniowe, włodarzy wsi i miast, którzy chcą rozwijać na swoim obszarze tereny rekreacyjne, a także jako oddolny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Planując montaż urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu warto postawić na sprawdzonego producenta urządzeń, a także zorientować się, ile może kosztować tego typu inwestycja. Ile kosztuje więc siłownia zewnętrzna?
Zobacz: Producent placów zabaw – Fenster
Kosz urządzeń do siłowni zewnętrznych
Ostateczny koszt inwestycji uzależniony jest oczywiście od jej rozmiarów, tj. od rodzaju oraz liczby sprzętów, które chcemy zamontować w danej lokalizacji. Im więcej urządzeń oraz im bardziej skomplikowane w swojej konstrukcji, tym więcej kosztować nas będzie stworzenie siłowni zewnętrznej. W Fenster ceny poszczególnych urządzeń mieszczą się w granicach od 2 500 zł do 12 000 zł. Prosimy wziąć jednak pod uwagę, że do naszych najdroższych sprzętów zaliczają się m.in. 3-stanowiskowe urządzenia fitness, których nie potrzeba wiele, by stworzyć naprawdę atrakcyjne miejsce do ćwiczeń. Tworząc kosztorys nie zapominajmy także o uwzględnieniu kosztów przygotowania terenu oraz wykonanie podłoża. W zależności od tego czy będzie to trawa, piach, a może żwirek, kostka lub specjalne bezpieczne nawierzchnie całość będzie kosztować nas odpowiednio mniej lub więcej.
Zobacz również: Urządzenia skateparku
Inwestuj mądrze – postaw na jakość!
Szukając urządzeń fitness do siłowni zewnętrznych warto wziąć pod uwagę, że liczy się nie tylko koszt ich zakupu, lecz także późniejszego utrzymania. Sprzęty Fenster są cynkowane, a nie zabezpieczane samym podkładem cynkowym. Poza tym wyposażone są w łożyska a nie tuleje, a siedziska wykonane są z wytrzymałej stali nierdzewnej. Ich serwis i konserwacja nie będą więc Państwa dużo kosztować w przyszłości.