Serwis placów zabaw

Miejsca, w których w okresie wiosenno-letnim zwłaszcza przebywają i bawią się małe dzieci, wymagają skrupulatnego podejścia w kwestiach związanych z zachowaniem poziomu bezpieczeństwa. Aby to było możliwe, place zabaw na terenie przedszkoli czy szkół, muszą posiadać stosowne certyfikaty, a także przechodzić sezonowe kontrole, przeglądy, a jeśli to konieczne to też naprawę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zewnętrzna przestrzeń dla maluchów to miejsce dla dzieci w każdym wieku. Nie sposób zliczyć zalet, które to miejsce spełnia, nie tylko pod kątem fizycznym, ale i emocjonalnym. To tam najczęściej ma miejsce zdrowa rywalizacja – kto szybciej, kto wyżej.

Dlatego tak ważne są systematyczne przeglądy placów zabaw, które mówią wiele o jego stanie technicznym, a także zgodności z wymaganiami norm. Osoba lub firma przeprowadzająca kontrolę powinna odnotować wszelkie nieprawidłowości, co stanowi podstawę do koniecznych napraw, konserwacji czy przebudowy.

Na czym polega pogwarancyjny przegląd i serwis placów zabaw

Przeglądy są jednym z najważniejszych elementów kontroli placów zabaw. Wykonuje się je nie tylko na nowo wybudowanych obiektach, które zostały oddane do użytku, ale też na konstrukcjach pogwarancyjnych. Wówczas niezwłoczna naprawa placów zabaw będzie uzasadniona.

Kontrola pogwarancyjna ma na celu ustalenie poziomu bezpieczeństwa oraz wskazanie ewentualnych nieprawidłowości. Wszystko po to, by móc zrealizować naprawę, umożliwiającą dzieciom bezpieczną zabawę. Podczas przeglądów pogwarancyjnych najczęściej zakładana jest książka, będąca swego rodzaju dziennikiem, do którego wpisywane będą wpisy odnośnie stanu obiektu.

Prace przeglądowe pozwolą na weryfikację zgodności zamontowanych urządzeń z wymaganiami norm. Ponadto sprawdzane są wysokości swobodnego upadku, powierzchnię zderzenia czy zakleszczenia różnych części ciała. Ponadto serwis pogwarancyjny powinien obejmować badanie nawierzchni bezpiecznej, między innymi badanie HIC.

Jeśli w Twojej miejscowości lub na terenie obiektu np, przedszkola, szkoły czy instytucji publicznej, którym zarządzasz dostępne są urządzenia dla dzieci i chcesz je sprawdzić pod kątem technicznym – zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy.

 

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas: