Najpopularniejsze urządzenia na plac zabaw

Najpopularniejsze urządzenia na plac zabaw

Dzieci są różne – mają różne potrzeby i upodobania. Jedne wolą układać puzzle, inne budować z klocków lub bawić się w sklep. To, co często je łączy, to fakt, że praktycznie wszystkie w równym stopniu uwielbiają place zabaw. Są też takie urządzenia, które są prawdziwymi pewniakami i must-have na każdym placu zabaw. To właśnie one są najczęściej oblegane przez dzieci w różnym wieku. Które urządzenia są zatem najpopularniejsze i których nie możesz pominąć przy projektowaniu przestrzeni dla najmłodszych?

Zjeżdżalnie

Zjeżdżalnia

Mogą być to zarówno samodzielne urządzenia, jak i części większych zestawów. Jedno jest jednak pewne – której opcji nie wybierzesz, chociaż jedna zjeżdżalnia na tworzonym przez Ciebie placu zabaw powinna się znaleźć. Zjazd na niej to idealne zwieńczenie i wręcz nagroda za trud włożony w wejście po schodkach lub ściance wspinaczkowej czy też przejście przez ruchomy mostek.

Huśtawki

Huśtawka wahadłowa

Nie ważne czy będzie to klasyczna huśtawka wahadłowa czy bocianie gniazdo. Dzieci uwielbiają bujać się, więc to kolejne urządzenie, którego po prostu nie może zabraknąć na placu zabaw. Jeszcze w brzuchu mamy maluchy są kołysane, więc ruch ten jest dla nich zupełnie naturalny i potrzebny. Bujanie się może bowiem dawać nawet poczucie bezpieczeństwa. Może także wyciszać, uspokajać i dawać po prostu dużo frajdy z unoszenia się coraz wyżej i wyżej.

Piaskownice

Piaskownica betonowa

To prawdziwy raj dający niemalże nieograniczone możliwości – w piasku dzieci mogą kopać, mogą z niego budować zamki i inne budowle, mogą go przesiewać, a także wykorzystać do aktywności, w których odtwarzają różne role. Co więcej, z piaskownic korzystać mogą już dzieci, które stabilnie siedzą, więc to rozwiązanie nie tylko dla przedszkolaków.

Zestawy zabawowe

Zestaw zabawowy

Stanowią one centrum każdego placu zabaw. Łącząc w sobie kilka różnych urządzeń stają się prawdziwą gratką dla dzieci i trafioną inwestycją dla inwestora. Maluchom pozwalają na różne formy aktywności na świeżym powietrzu, a inwestorom pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zoptymalizować wydatki.