Najpopularniejsze zastosowania lakierni proszkowej

Skuteczność i wszechstronność tej metody sprawiają, że wykorzystywana jest ona w wielu różnych branżach, pozwalając znacząco przyspieszyć pracę i jednocześnie poprawić jakość uzyskiwanej powłoki lakierniczej. Najpopularniejszym zastosowaniem lakierni proszkowej jest oczywiście malowanie elementów metalowych, jednak to nie wszystko. Na rynku dostępne są bowiem także proszki przeznaczone chociażby do aluminium i stali nierdzewnej, co jeszcze bardziej rozszerza możliwości w tym zakresie. Z naszej perspektywy lakiernia proszkowa znajduje zastosowanie niewątpliwie przy produkcji placów zabaw, zewnętrznych sprzętów fitness oraz elementów małej architektury. W jakich jeszcze branżach sprawdza się ta metoda lakierowania?

Zobacz również: Lakiernia proszkowa w Bydgoszczy – Fenster

Produkcja innych elementów architektonicznych

Ponieważ nowoczesne lakiernie proszkowe pozwalają malować nawet bardzo duże detale i konstrukcje, zastosowanie znajdują one nie tylko w przypadku ławek, stojaków na rowery czy innych elementów małej architektury. Tego typu farbami pokrywane są więc również bramy i inne elementy ogrodzeń, poręcze i balustrady, a także latarnie uliczne.

Produkcja sprzętów i wyposażenia sportowego

Wszystkie metalowe elementy maszyn i sprzętów sportowych malowane są dziś właśnie proszkowo. Intensywnie użytkowane jeszcze bardziej potrzebują przecież powłoki odpornej na uszkodzenia mechaniczne, a w niektórych przypadkach także na działanie czynników atmosferycznych. Poza tym kluczowa jest tu także niezwykle istotna dla kupujących kwestia estetyki.

Motoryzacja

Zarówno przy produkcji samochodów, motocykli i innych pojazdów, jak również przy naprawianiu lub odświeżaniu różnego rodzaju części i elementów do nich już dawno zaczęto na szeroką skalę wykorzystywać potencjał lakierni proszkowych. Funkcjonują one więc od lat zarówno w fabrykach samochodów, jak również przy warsztatach samochodowych oraz w firmach specjalizujących się w regeneracji felg.